Tillbehör & utrustning

Tillbehör & utrustning

Vi har kompletta skyddslösningar med overaller, handskar och masker. Slipmaterial som rondeller, ark, smal- och bredband och mycket mer. Sprututrustningar som sprutpistoler, pumpar, tryckfat, kompressorer och reservdelar. Allt från mindre elpumpar till större 2K-anläggningar. Vi har även det mesta inom maskering och övrigt förbrukningsmaterial.

Denna katalog innehåller ett mindre urval av Stillströms Industrifärgs lagerförda sortiment och gör det enklare för dig som kund att hitta bland våra tillbehör. Alla varor är märkta med artikelnummer, beskrivning, leveransförpackning och enhet – allt du behöver för att snabbt och lätt kunna göra din beställning!

Kontakt

Martin Frisk

Eskilstuna

0706-47 37 30        
martin@etuna.stillstroms.se

Lasse Carlsson

Eskilstuna

0708-35 54 86        
lasse@etuna.stillstroms.se

Anders Eklöf

Linköping

013-23 44 32        0702-55 90 93
anders@stillstroms.se

Peter Gustavsson

Eskilstuna

0706-47 84 30        
peter@etuna.stillstroms.se

Jonas Magnusson

Linköping

013-23 44 35        070-635 63 39
jonas@stillstroms.se

Tony Fogelqwist

Linköping

013-23 44 30        070-647 50 33
tony@stillstroms.se

Johan Noréus

Eskilstuna
FROSIO Inspector Level III
0735-06 46 89        
johan@etuna.stillstroms.se